Synergia vedomostí a praxe

Vzdelávanie učiteľov

Učitelia v školských laviciach „Myslíme si, že učitelia by si mali občas pripomenúť, aké je to, stáť na opačnej strane katedry.“ Konštatovali študenti a s potešením sledovali ako ich pedagógovia kráčajú poslušne za svojím lektorom s poznámkovými zošitmi v ruke. Žiaci mali pocit zadosťučinenia a neskrývali radosť z toho, že aj učiteľov čaká na konci vzdelávania skúška. A čo učitelia? Na prvý pohľad bolo jasné, že aj oni si túto zmenu pozície pred a za katedrou užívali. Vrámci projektu ESF Synergia vedomostí a praxe – hlavné atribúty vzdelávania na Gymnáziu v Kráľovskom Chlmci mohli aj oni získať množstvo nových vedomostí a zručností, ktorými v novom školskom roku ohúria svojich študentov. Veď vynovené laboratóriá budú plné najmodernejších pomôcok a prácu s nimi treba zvládnuť na dobrej úrovni. A kým učitelia po náročnom školskom roku regenerujú svoje sily na zaslúženej dovolenke, v triedach už žiakov netrpezlivo očakávajú CNC stroje, demonštračné pomôcky na vyučovanie biológie ( rozoberateľné torzo človeka, živočíšna bunka,...), elektrického prúdu, mechaniky optiky, elektroniky, hydrostatiky a akustiky, mikrovlnné vysielače a prijímače, senzory, modely motora a generátora, osciloskop, dozimeter, spirometer, senzor merania EKG, mikroskopy, bábika na resuscitáciu, hydro autíčko, modely áut s vodíkovým pohonom, hybridné vodíkovo-elektrické autíčko, solárny systém, hydro - veterný systém, audia mixpult ... a množstvo ďalších pomôcok, vďaka ktorým bude vyučovanie názornejšie a pútavejšie.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov ES