Projekt GYMSTAGRAM

Gymnaziálne štúdiá gramotností na Gymnáziu-Gimnáziu v Kráľovskom Chlmci

Projekt GYMSTAGRAM je cestou ku inovatívnemu gymnaziálnemu  vzdelávaniu za účelom vytvoriť podmienky na kvalitné vzdelávanie, eliminujúce negatívne dopady sociálnej biedy, nepodnetného prostredia (najmenej rozvinutý okres) a znevýhodňujúcej geografickej polohy (veľká vzdialenosť od kultúrnych a spoločenských centier). Tieto nepriaznivé podmienky zvyšujú nároky na efektivitu výchovnovzdelávacieho procesu a demotivujú žiakov, ktorí pociťujú znevýhodnenie v porovnaní s rovesníkmi vo väčších mestách aj pedagógov, ktorí musia prácne vyhľadávať v regióne obmedzené motivačné podnety, ktoré by im umožnili rozvíjať a inovovať ich profesijné nástroje pre rozvoj gramotností žiakov a zvyšovanie úrovne dosahovaných výsledkov.
Cieľom realizácie projektu je zlepšiť študijné výsledky a rozvinúť kompetencie žiakov školy v oblasti základných gramotností, prostredníctvom plánovaných hlavných aktivít projektu:
1. Rozvoj čitateľskej, matematickej, prírodovednej a finančnej gramotnosti v extra hodinách.
2. Vzdelávanie a rozvoj kompetencií pedagogických zamestnancov.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

Riadiaci orgán: www.esf.gov.sk www.minedu.gov.sk