IT Science LAB

WORLD ROBOT OLYMPIAD 2019

A MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA - WORLD ROBOT OLYMPIAD 2019 TLIESKALI AJ ŽIAKOM GYMNÁZIA V KRÁĽOVSKOM CHLMCI

V utorok 24. septembra 2019 sa košické Kasárne zaplnili mladými programátormi z celého Slovenska, ktorí si prišli zmerať svoje vedomosti a „robotické“ zručnosti na MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA medzinárodnej programátorskej súťaže World Robot Olympiad (WRO).
Pod vedením odborného kouča súťažili 2 až 3-členné tímy a v priebehu dňa stavali robotov pomocou stavebnice LEGO MINDSTORMS.
Súťaž prebiehala v kategórii Regular, ktorá je zameraná len na lego robotiku. Súťažilo sa v 3 vekových kategóriách: elementary (menej ako 12 rokov), junior (13 – 15), senior (16 – 19 rokov).
Žiaci Gymnázia v Kráľovskom Chlmci sa venujú tejto problematike v rámci svojej odbornej profilácie, ale veľký záujem majú o túto, v našom národnom hospodárstve veľmi preferovanú, profesiu programátora aj najmladší žiaci, ktorí s nadšením navštevujú „robotický krúžok“ a trávia v školskom IKT laboratóriu celé popoludnia aj víkendy. Našu školu tak reprezentovali dve družstvá v kategórii Junior a mená členov týchto družstiev sme si mohli prečítať vo výsledkovej listine:
Víťazi kategórie Junior
1. miesto: Zeus (Rudolf Tomek, Peter Gríger, Samuel Nosko), Banská Bystrica
2. miesto: Helmeci ROBOT Boys - Tarcali Sándor Domonkos (Tercia D), Kiss Máté (Sekunda D), Makaj Márk (Sekunda D), Kráľovský Chlmec
3. miesto: Lego Builders - Patrik Puškáš (Sekunda B), Marco Czompoly (Sekunda B), Tomojka Mátyás (Sekunda D), Dóczi Oliver(Sekunda B) Kráľovský Chlmec
Blahoželáme víťaznému družstvu ZEUS z Banskej Bystrice!
SME PYŠNÍ NA NAŠICH ŽIAKOV, ktorí sa s tesným výsledkom umiestnili na vynikajúcom druhom a treťom mieste Majstrovstiev Slovenska World Robot Olympiad (WRO)