Navigácia

Projekt GYMSTAGRAM

Vzdelávanie pedagógov

Vrámci projektu GYMSTAGRAM sa na Gymnáziu – Gimnáziu v Kráľ. Chlmci uskutočnilo vzdelávanie s tematikou Využívanie IKT pri podpore rozvoja gramotností vo vyučovaní prírodovedných predmetov. Vzdelávanie je súčasťou Hlavnej aktivity 2: Vzdelávanie a rozvoj kompetencií pedagogických zamestnancov.

Lektorom vzdelávania bol PaedDr. Gabriel Dobos. Vzdelávanie absolvovalo 12 pedagógov školy: Csonková Gabriela, Daková Jolana, Gilányi Alexander, Hriczová Agnesa, Kálmánová Gabriela, Kobáková Renáta, Makkai Marián, Némethová Denisa, Ráczová Iveta, Szabóová Mária, Šmajdová Anikó, Ténaiová Mária.

Nakoľko erudovanosť, pripravenosť a profesionalita pedagógov je základom skvalitňovania a zefektívňovania výchovnovzdelávacieho procesu, obsah vzdelávania bol zameraný na naplnenie tohto atribútu pedagogickej praxe. Zabezpečenie  kontinuity rozvoja  vzdelanostnej úrovne pedagógov si vyžaduje profesionálne vzdelávanie a neustále rozvíjanie kľúčových kompetencií pedagogických zamestnancov s cieľom rozvíjať prírodovednú gramotnosti žiakov. Zvýšením kvality rozsahu a úrovne kompetencií pedagogických zamestnancov sa dosiahne aj zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu.

  • Vzdelávanie bolo zamerané na aktualizáciu poznatkov a rozvoj profesijných kompetencií učiteľov fyziky, biológie, chémie. geografie, v oblasti uplatnenia metód aktívneho prírodovedného bádania s výraznou podporou digitálnych technológií s dôrazom na implementáciu do vzdelávania.
  • Do vzdelávania boli zaradené digitálne nástroje pre podporu experimentovania a modelovania fyzikálnych, chemických a biologických  javov a procesov na počítači smerom k vytvoreniu bádateľsky orientovaných žiackych aktivít, ktoré budú zamerané na reálny experiment v triede a v teréne zameraný na merania s podporou počítača (meranie pomocou senzorov), analýzu videozáznamu (meranie pomocou počítača na videozázname), virtuálny experiment (využitie počítačových simulácií), využívanie a tvorba jednoduchých počítačových modelov v grafickej podobe (dynamické modelovanie) ako aj nástroje na podporu interaktivity a spätnej väzby (hlasovacie zariadenie) a nástroje formatívneho hodnotenia žiakov. 
  • Vzdelávanie obsiahlo aj problematiku osvojenia si praktických postupov riešenia problémov v reálnom živote v oblasti IKT v prírodovedných predmetoch ako aj  ich aktívnu implementáciu  do vyučovacieho procesu

 

Vzdelávania bolo zahájené 24. júna 2020, a realizované v rozsahu 55 hodín. Pri ukončení dňa 23. októbra 2020 dotknutí pedagógovia dostali osvedčenie o absolvovaní vzdelávania. Zrealizované vzdelávanie podporilo motivovanosť učiteľov k systematickému zvyšovaniu svojej kvalifikácie a snahu učiteľov o sebavzdelávanie.

Všetkým absolventom blahoželáme k úspešnému ukončeniu vzdelávania a k získaniu certifikátov.

 

Novinky

Kontakt

  • Gymnázium-Gimnázium Kráľovský Chlmec
    Horešská 18, Kráľovský Chlmec, 077 01
  • +421 566321539

Fotogaléria