Bádateľské prírodovedné laboratórium

A két oktatási intézmény, olyan Kutató-fejlesztői laboratóriumot alakít ki amely alkalmas a tanulók gyakorlati képzésére, rekvalifikációs tanfolyamokra és lehetővé teszi a hatékonyabb együttműködést a munkáltatókkal, főiskolákkal, egyetemekkel, figyelembe véve a munkaerőpiac igényeit.  A központ hatással lesz az oktatási folyamat minőségére a tanulók motivációjára és érdeklődési köreikre, ugyannakkor összhangban van mindkét fél oktatáspolitikájának stratégiai céljaira. A laboratóriumban többek között számítógéppel vezérelt CNC gép, LEGO Mindstorms robotok és terepasztal, 3D nyomdák,  Raspberry Pi és Arduino típusú bankkkártya méretű programozásra alkalmas számítógépek várják majd az érdeklődő tanulókat.

fotogaléria

Na CNC (EMCO CONCEPT TURN 60) už netrpezlivo čakali žiaci, ktorí by si radi overili svoje programátorské schopnosti na jednom z najmodernejších zariadení. Aj vďaka nemu budú v našej škole rásť odborníci, o ktorých sa pobijú všetci zamestnávatelia na trhu práce.

Új CNC tantermünk ad otthont az EMCO cég CONCEPT TURN 60 eszergagépének. Diákjaink tanulhatják és gyakorolhatják a CNC programozás lépéseit, megismerkedhetnek a CNC gépek vezérlési rendszereivel, tantermünk kilenc munkaállomása pedig támogatja a 3D nyomtatást, az ARDUINO és Raspberry Pi programozást is. Ilyen felkészültség mellett harcolni fognak a diákjainkért a munkaerőpiacon