Nemzetközi workshop és sakkverseny

A Királyhelmeci Gimnázium történetében először került sor nemzetközi sakkverseny megrendezésére, amelyen a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium a sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és a vendéglátó Királyhelmeci Gimnázium tanulói vettek részt. A nézők izgalmas mérkőzéseket, izgatott versenyzőket és az eredménytáblán sok fordulatot láthattak. Végül a képzeletbeli dobogóra mindhárom iskola felállhatott, a 3. helyen a sárospataki Nagy Tamás a 2. helyen a kisvárdai Szolnok Miklós az 1. helyen pedig a királyhelmeci Tóbiás Gergő végzett. Külön köszönet illeti a verseny bíróját Papp László urat, aki magas színvonalon, motiválva és lelkesen vezette a mérkőzéseket. A verseny a Smarter pályázat keretén belül került megrendezésre.

Neboli tu roztlieskavačky, fanúšikovia nekričali „Góol“ a kráčali okolo svojich favoritov po špičkách. Napriek tomu sa športové napätie dalo krájať. Šlo o veľa! Prvý priateľský medzinárodný šachový turnaj, ktorý bol vo svojej pilotnej podobe súčasťou cezhraničného projektu SMARTER, nebol však len o víťazstvách a prehrách. Vo fantastickej súťaživej a priateľskej atmosfére sa stretli šachisti troch gymnázií – Gymnázia Györgya Bessenyeiho v Kisvárde, Gymnázia Árpáda Vezéra v Sárospataku a organizátora, Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Hlavný rozhodca podujatia, Papp László ocenil vysokú úroveň podujatia a všetci súťažiaci odchádzali s dobrým pocitom úspešne prežitého dňa. A tu sú mená tých, ktorí budú svojím výkonom vzorom pre ďalších fanúšikov tohto kráľovského športu.
3. miesto Nagy Tamás Sárospatak
2. miesto Szolnok Miklós Kisvárda
1. miesto Tóbiás Gergő Kráľovský Chlmec
Milí žiaci základných škôl! Učarila vám šachovnica? TRÉNUJTE! Druhý ročník medzinárodnej šachovej súťaže môže byť udalosťou, v ktorej aj vy budete môcť dokázať svoje šachové kvality. O termíne a podmienkach 2. ročníka súťaže vám dáme včas vedieť! DO VIDENIA