Výskum a vývoj - Kutatás és fejlesztés

A SMARTER a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium valamint a Királyhelmeci Gimnázium közös projektje újabb mérföldkőhöz érkezett. A mai napon intézményeink diákjai és tanárai közösen ismerkedhettek meg a 3D nyomtatás nyújtotta lehetőségekkel. Fülöp Eszter (Septima D) a 3D nyomtatás történelméről tartott előadást, Prascsák Oliver (Kvinta D) pedig a technológia jövőjébe avatta be a résztvevőket. Polák Miklós (3.C) bemutatta a 3D tervezés és nyomtatás lépéseit, majd vezetésével a diákok maguk tervezték és nyomtatták első névre szóló kulcstartójukat. Juhász Tamás (Septima D) interaktív kvíz segítségével zárta a találkozó délelőtti szakaszát. Délután az őrösi HB LASERCUT s.r.o. helyi vállalkozásnál tettünk tanulmányi látogatást, ahol intézményeink diákjai megismerkedhettek a professzionális CNC gépek vezérlésével, betekintést nyertek a vállalkozás működésébe és a gyártási munkafolyamatokba. A találkozó végén meglátogattuk Bodrogköz egyik ékszerdobozát, a méltán híres kisgéresi pincesort.

fotogaléria