Letný tábor START-UP CAMP

Nadšenie pre informatiku spojilo 20 žiakov Gymnázia v Kráľovskom Chlmci a 20 žiakov z Gymnázia Gy. Bessenyeiho v Kisvárde, ktorí sa pod vedením svojich rovnako nadšených učiteľov rozhodli obetovať kus prázdnin a koncom augusta absolvovali START-UP vzdelávací tábor venovaný programovaniu a robotike.
V priestoroch CNC laboratória na gymnáziu v Kisvárde sa stretli s odborníkmi z praxe a zažili vymoženosti IT v priamom prenose: sústruženie kovov, programovanie elektrických obvodov, 3D tlač a pod. Navštívili aj Katedru informatiky na Univerzite v Debrecíne, debrecínsky National Instruments. Ich novozískané vedomosti a zručnosti overil testovací systém zriadený v Smart School učebni partnerskej školy. Voľný čas si užili účastníci tábora v obľúbených zariadeniach Várdaplex Cinema, Aquacinema, ZOO Nyíregyháza a obdivovaním pozoruhodností Kisvárdy.
Počas celého pobytu sa zrodilo nemálo nových nápadov a vzniklo mnoho nových priateľstiev, ktoré sa raz možno stanú základom pre tvorivé pracovné tímy.

Augusztus végén 20 gimnazista és 3 pedagógus megszakítva a nyári pihenését újra az iskola falai között találta magát. A SMARTER pályázat keretén belül a kisvárdai Bessenyei György Gimnáziumba utaztak, hogy részt vegyenek egy rendhagyó START-UP informatikai táborba, ahol a főszerepben a programozás és a robotika volt. Érdekes, izgalmas tevékenységek sorozata várt a kisvárdai gimnázium tanulóival 40 főre duzzasztott csoportra.
A Bessenyei György gimnázium CNC-laborjában fémek forgácsolása, áramkörök programozása, a 3D-s nyomtatás rejtelmeiben mélyültek el a jövő szakemberei, és a programba belefért a debreceni National Instruments és a Debreceni Egyetem Informatika Központjának meglátogatása is. A számonkérésről a házigazda iskola Smart School termében működő felhőalapú, tableteken futó úgynevezett feleltető-rendszer gondoskodott. A gazdag szakmai programok után természetesen lazító események is vártak a fiatalokra. A Várdaplex Cinema, az Aquacinema és a Nyíregyházi Vadaspark szerepelt a program szabadidős „étlapján”, sőt a táborlakók a kisvárdai nevezetességek megtekintése mellett meglátogatták a frissen átadott stadiont is.